Paluu blogin pariin

Moi! <3 Täällä sitä taas ollaan. Parin kuukauden blogi tauon jälkeen tää kirjottamisen aloittaminen tuntuu jotenkin tosi vaikeelle. Oon istunut tässä koneella jo toista tuntia ja mitään tekstiä ei ole syntynyt. Mulla on kauhea palo tehdä tätä hommaa mut tuntuu etten osaa ja mietin mitä kirjottasin teille. En saa mun ajatuksista selkoa ja järkevää tekstiä muodostettua. Ehkä se lähtee tästä rullaamaan kun vain alan kirjoittaa, tai ainakin toivon niin. Kirjoittaminen on ollu mulle jo teinistä asti tosi tärkeää ja luontevaa. Oon alottanut kirjoittamalla monta vihkoa täyteen mun ajatuksia ja päivän kulkua sekä tapahtumia mun elämästä ja pian aikuisuuden kynnyksellä mä siirryin blogielämään josta oon nauttinut välillä enemmän ja välillä vähän vähemmän.

Apua..! Mitä mä tähän nyt kirjoitan? Ehkä mä aloitan tän vähän kertomalla ittestäni jotain. Joo..jos tää vaik lähtis tästä sitten rullaamaan taas ja jos joku vaikka nyt eksyy blogiini ensimmäistä kertaa.

Olen siis Jonna, 29 kokonaista vuotta eletty. Pienen kaupungin kasvatti joka lähti..noh elämään elämää pohjoisesta etelään. Täällä etelän päässä, Espoossa tarkalleen ottaen oon viihtynyt todella hyvin. Paremmin kuin koskaan pohjoisessa itseasiassa. Muutin siis mieheni kanssa tänne 4,5 vuotta sitten lähinnä työn perässä. Noin 1,5 vuoden täällä asustelun jälkeen perustin perheen tänne ja olenkin nyt viimeiset kolme vuotta ollut pienen neidin kanssa kotona ja pian paluu työelämään koittaa. Oon tosi romantikko ja tykkään kaikesta kauniista. Nautin elämässä pienistä arkisista asioista mut tykkään myös välillä vähän suuremmista irtiotoista yksin, kaverin tai oman puolison kanssa. <3

Mut on kyllä tunnettu yleensä tumma hiuksisena ja tummilla laseilla kehystetty mutta ihan viikko sitten tein täyskäännöksen ja muutettiin mun ihanan kampaajan kanssa mut vaaleampaan suuntaan ja 6cm lähti myös vielä pituudesta pois. Lisäsin kasvoja kehystämään vaaleammat lasit ja avot..valmista. Joten tällaisena mut tunnetaan nykyään. 🙂

cats.jpg

cats.jpg

Hei ihanaa lauantai iltaa.

– Jonna –

Suhteet Oma elämä Höpsöä