Liina lihamyllää

Minä ostin lihamyllyn, se on hieno ja maksoi 10€. Siinä oli kova homma putsata, osat olivat juurtuneet kiinni toisiinsa, mutta avomies ei lannistunut haasteen alla.

1367856343129.jpg

Meidän taloudessahan lihamylly on täysin turha, liha on halvempaa ostaa valmiiksi jauhettuna. Read: ei ole varaa ostaa edes luomua toisin kuin muilla fancyillä bloggaajilla.

1367856352700.jpg

Myllyn käyttö on kuitenkin hauskaa, vaivan näkeminen ruuanlaitossa on minusta mukavaa ja myllystä tulee kiva koriste-esine rustiikkiseen hyllyymme. Palaan hyllyyn myöhemmin 😉

1367856361407.jpg

hyvinvointi liikunta ruoka-ja-juoma diy