Marimekko ulos kaapista!

Ihan siitä ilosta, että mä todella mahduin mun vuonna 2009 hankittuun Marimekon maximekkoon, päätin jakaa sen ilon teidän kanssanne!

Eilen nimittäin käytiin vähän fiilistelelemässä mahdollista hääpaikkaa ensi kesän juhlille ja koko hetki tuntui jotenkin niin juhlalliselta (höpsöä, tiedän sen), että halusin laittaa jotain spesiaalia päälleni. Viiden sovitetun kesämekon jälkeen meinasin jo luovuttaa, kunnes muistin sen! Makuuhuoneen kaappiin hylätyn Marimekon maximekon, jota en vuosiin ole pitänyt. Sen vetoketjut kun eivät ole sulkeutuneet toviin.

Kunnon pessimistin lailla marssin kaapille valmiina pettymään, mutta vetoketjuhan sujahti kiinni ihan hups vaan! (Ja tämähän siis tarkoittaa sitä, että rinnanympärykselle on imetyksen jälkeen tapahtunut jotain varsin mystistä, mutta se ei haittaa, mulla oli mekko päällä!)

Paikkahan oli täydellinen, enkä millään olisi halunnut lähteä kotiin. Uskoisin, että tunnelma ei ollut vain tuon mekon nostattamaa, vaan se on nyt se paikka.

Tämän näköinen Äiti (häähull.. haaveilija) siellä tepasteli, ja innostui jopa vähän poseeraamaan 😉

img_2242.jpgimg_2243.jpg

 

Eikä se sitten tietystikään mennyt ihan niin fiinisti loppuun asti:

 

img_2222.jpg

mekko – Marimekko

huivi – Tommy Hilfiger

 

Helteistä viikon jatkoa teille kaikille. Meillä ainakin hikoillaan, mites teillä?

 

PS. Kuka tunnistaa paikan? ;)

muoti paivan-tyyli oma-elama ystavat-ja-perhe
Kommentointi suljettu väliaikaisesti.