Tyttöjen päivä pitkästä aikaa

image1-6.jpeg

Eilen töiden jälkeen Heidi tuli meille kahville ennen kuin lähdimme yhdessä Helsinkiin Fian luokse. Fia oli niin kuin aina siivonut asunnon kauniiksi, tai no en edes usko että siellä voi olla sotkusta, haha! Hänellä on kaunis sisustussilmä ja hänen luonaan saa aina niin paljon inspiratiota. 

Heidi oli tullut kotiin Ruotista ja samoin Lotta, joka tuli meidän mukaan suoraan lennon laskeutumisen jälkeen. 
Vaikka osa meistä asuu ulkomailla ja emme joka päivä ole yhteydessä, niin aina kun me näemme toisemme on tunne sama kun että juttelisimme joka päivä ja emme ikinä olisi muuttaneet kauas toisistamme. 

Oli ihana istua vain sohvalla ja jutella kaikesta ja samalla myös ei oikein mistään. Paljon tuli naurettua ja hauskaa oli! Miksi emme useammin ole vaan jonkun luona chillailemassa? 

image3-6.jpeg

Matkalla Helsinkiin saimme Heidin kanssa ”nauttia” neljästä eri vuoden ajasta puolen tunnin ajomatkalla. 
Lämmin auringonpaiste, vesilumisade, harmaa taivas ja kunnon lumimyräkkä. Täällä maassa on oikeasti sää aivan sekaisin. 
Olin itse pukenut päälle hameen koska kun lähdimme aurinko paistoi täysillä ja ihana kevät sää oli kauneimmillaan. Fialle tultaessa aurinko taas paistoi täysillä ja kun parin tunnin jälkeen lähdimme muiden tyttöjen kanssa ulos syömään oli taas kunnon lumimyräkkä ehtinyt tulla ja sai taas sanoa heihei kevät..

image2-6.jpeg

Illalla olimme koko jengi koossa taas vihdoinkin. On ihanaa istua ison porukan kanssa, vaihtaa kuulumisia ja vaan nauttia yhdessä olosta. Me olemme kaikki niin erilaisia ja sitä enemmän me kasvamme sitä enemmän sanomme omat mielipiteemme ja keskustelemme pitkiä keskusteluita eri asioista. On ihana kuulla toisien ideoita ja nähdä asioita eri näkökulmista! Juttua riitti! 

Nämä kauniit tytöt ovat aina apuna hädässä pienemmissä että isoimmissa asioissa. Osaamme tukea toisiamme ja koska jokainen meistä kasvaa ja persoonamme kasvaa olemme ihanan suorasanaisia ja osaamme pitää hauskaa! 

image6-3.jpeg

Tänään on pitkäperjantai, mutta itse olen töissä, olen menossa ruoka kauppaan ja illalla vietän parhaan Saaran kanssa iltaa! Miten nykyään kaikki lomapäiväni muttuu päiviksi täynnä kaikenlaista? Lauantai on jo myös täyteen buukattu, mutta on ihanaa saada asioita tehtyä! 
Eilen kävin taas kahvakuulassa ja olen oppinut tykkäämään siitä todella paljon! On hauska seurata mukana omaa kehitystä, vaikka ei mitään sen suurempaa muutosta ole tapahtunut.

image4-5.jpeg

Hyvää pääsiäistä ihanat! 

Terveisin Ida 

suhteet ystavat-ja-perhe mieli sisustus