Hyvää ruokaa uudessa keittiössä

P7280457.jpg

P7280454.jpg

Eilen minulla oli vihdoinkin vapaata 6 työpäivän jälken ja lähdimme kuin suunnitellusti Serenaan veljeni ja hänen tyttöystävänsä kanssa. Siitä on jo monta vuotta kun kävimme siellä Johnin kanssa. Taisi olla meidän ekoja vuosia yhdessä. Nyt niitä on kulunut jo seitsemän! 

Jonotettuamme sisään alkoi yhtäkkiä ukkonen jyristä ja vaikka hellettä oli luvattu oli yhtäkkiä taivas musta ja aurinko poissa. Pääsimme juuri uima-alueelle kun kaijuttimista ilmoitettiin että ulkouimatila oli suljettu pieneksi aikaa ukkosen vuoksi. Ukkonen pysyi kauan ja puolen tunnin kuluttua sähkötkin meni.Sähkökatkos jatkui yli tunnin ja lopulta he joutuivat sulkemaan koko vesipuiston. Uudet liput saatiin jotka ovat voimassa vähän päälle viikon, mutta valitettavasti joudumme ehkä pyytämään rahat takaisin koska meillä ei uutta aikaa ole.. 

Miten voi olla näin huono säkä kun kerrankin on vapaata? 
Turhan vesipuisto reissun jälkeen lähdimme Chicosiin nauttimaan ruuasta.

Ruuasta ja kuvista puheenollen kävi äiti ja isä täällä viime lauantaina. He saivat nähdä meidän uuden keittiön (josta kuvia tulee tuota pikaa). Äiti teki ruokaa ja sen jälkeen nautimme savustetusta kalasta ja kaikesta muusta mitä kuvassa näkyy. Ruuan jälkeen nautimme kylmästä valkkarista meidän parvekkeella. On ihana välillä viettää vähän pidempi aika yhdessä. Viime keväänä teimme kaikki töitä yhdessä ja nyt näen heitä paljon harvemmin..

Tänään on rapujuhlat luvassa ja minulla vihdoinkin vapaa viikoonloppu! Viimeyönä nukuin 12 tuntia ja se oli todella tarpeen!

Hyvää viikonloppua ihanat!

Terveisin Ida

suhteet oma-elama sisustus ruoka-ja-juoma