Beige ja Dumb & Dumber
Jos en voi viettää juhannusta rakkaiden ystävien parissa, niin mitä muutakaan sitä sateisessa ja koleassa Skotlannissa tekisi kuin hilluisi nettikaupoissa?
Edellinen vaalea trenssitakkini alkoi olla aika kulahtanut, joten yksi klik! ja tällainen on tulossa minulle piakkoin.
Ostin Skotlannista viime vuoden lopulla villatakin, ja se onkin ollut ihan paras ostos pitkään aikaan. Niinpä alla oleva silkistä ja puuvillasta tehty villatakki ei varmastikkaan ole ollenkaan huono löytö.
Ja siis tähän samaan voin myös kertoa, että Dumb & Dumber -leffa saa jatkoa. Luettuani uutisen täältä, olin alkuun aika hämilläni tekstistä – 20th anniversary. Yep, siitä tulee ensi vuonna 20 vuotta kuin Lloyd Christmas ja Harry Dunne lähti etsimään Mary ”Samsonite” Swansonia Aspeniin. Such a classic!
Alkuperäiset kuvat lainattu Zaran kotisivuilta.