Mielessä juuri nyt: minihelmat

img_3981.jpg

 

Aurinko palasi Nykkiin, ja kevään saapumisesta kielivät ainakin punaiset posket ja värikkäät varpaankynnet.

Ja tietenkin vuodella vanhentunut bloggaaja.

Nyt kun synttärit on juhlittu pois alta, on ainoastaan sopivaa alkaa miettiä kevään garderoobiasioita. Lyhyet helmat houkuttelisivat jo, mutta talvitakista luopuminen tarkoittaa puolipaljaita kinttuja. Quoi faire?

Tässä mysteeri, jonka erityisesti minä, 10-vuotias (!) Ivanan peippohame ja vaatekaappini loput minit haluaisivat selvittää. Paksut sukkahousut ovat tietty lyömättömät, mutta lämpötilojen kohotessa vähenee myös denierien määrä.

En taidakaan vielä olla valmis muutokseen. Oi rakas vuodenaika, tavattaisiinko sittenkin vasta parin kuukauden päästä? Pliiiiis.

P.s Sitä vastoin olen enemmän kuin valmis käyttämään noita kenkiä! Satoi tai paistoi – kolmen kuukauden odotus nyt vaan on liikaa!

muoti trendit