Asukuvaviikko starttaa nyt!

Lilyssä vietetään asukuvaviikkoa, ja koska minä a) rakastan kaikenlaisia tempauksia ja b) kuvittelin blogia aloittaessani kirjoittavani tänne enemmänkin vaatejuttuja, niin en tietenkään voinut sivuuttaa tätä haastetta! 

Joten korkkaan nyt asukuvaviikon varsinaisella lemppariasulla. Tämän näköisenä vaeltelen ainakin puolet, no ehkä ylikin, ajastani arkena esimerkiksi yliopistolla. Päälaella keikkuva hiussykerö, pillifarkut, rento neule ja tennarit tuntuvat niiin kotoisilta ja mukavilta, varsinkin näin syksyllä. Myönnetään että hiukan tylsää, mutta tämänlaiset asut nyt vain ovat syysunivormuni.

syyskuu_2013_112-001.jpg

Arvatkaas, ketkä halusivat tietysti mukaan kuvaan?

syyskuu_2013_096-001.jpg

Laitetaanpas nyt näin asuviikon henkeen mistä vaatteet ovat kotoisin.

Farkkutakki: Zara

Neule: Zara

Farkut (tai vissiinkin jegginsit?): Dr. Denim

Tennarit: Vagabond

Koira: Kääpiösnautseri eli käppänä, nimeltään Pete

syyskuu_2013_048.jpg

Kello: Michael Kors

Laukku: Second hand

 

Tällainen asukuvaviikko on tosi hauska idea, sillä itse katselen aina hyvin uteliaina muiden ”päivän asu” -kuvia. ;) Ja lupaan ettei tästä viikosta tule 7x tennarit, farkut ja neule -variaatioesitelmä, vaan luvassa on ihan päinvastaistakin menoa (ainakin lauantaina! ja jos muistan jatkaa tätä haastetta!).

Vielä ehtii mukaan haasteeseen blogitoverit! 

muoti paivan-tyyli
Kommentointi suljettu väliaikaisesti.