Vatsakasta pukeutumista nro. 2

Tulin moikkaamaan taas näiden äitiysvaatejuttujen kanssa. Pojat sekä viikonlopun ajaksi kolmipäiseksi kasvanut koirajengimme nukkuvat päikkäreitä, joten minä löysin juuri teepannullisen teemukin kokoisen tauon blogille. Muistatteko vielä, kun aivan alkuraskaudesta uumoilin, että Lindexin mustalle perusmekolle löytyisi vielä paljon käyttöä myös raskauden ollessa pidemmällä (treffiraportissa kuva mekosta melkoisesti pienemmän masun kanssa)? No oikein uumoilin, sillä mekko on ollut tosi kovassa käytössä. 

Yhdistän mekon mielelläni vaikka ruskeisiin saapikkaisiin, ettei mene ihan liian mustaksi. Kuvia napatessa paukkui sellainen pakkanen, että joulupukin tuomat villapipo- ja kintaat pääsivät myös kuvaan.

joulumekko.jpg

Hyvinhän se mahtuu näin vähän muhkumpanakin, vaikka enää ei vyötäröä tuodakaan vyöllä esiin. ;D

joulumekko2.jpg

mekko Lindex, saapikkaat Remonte, pipo ja hanskat Global Accessories

Niin että olipa tosiaan hyvä ostos! Minäkin palaan varmasti taas aktiivisemmin blogin ääreen, kun huomenna tämä ihana koko perheen yhteinen lomakupla puhkeaa, nyyh. Minä ja poika saamme vielä puolilomailla ensi viikon ja sitten laskeskelin, että luvassa olisi vielä noin kuuden viikon opiskelupuserrus ennen äitiyslomaa! Mitä ihmettä, ei tämä odotusaika voi mennä näin nopeasti. 

Lokoisaa sunnuntaita <3

muoti trendit raskaus-ja-synnytys
Kommentointi suljettu väliaikaisesti.