Rauhaa ja adrenaliinia samalta polulta.

KMN_4845.JPG

Ihan pienen matkan päässä meiltä on ihastuttava pieni luontopolku joka sisältää kaiken mitä luonnossa on tärkeintä. Vettä, kalliota ja metsää.

Mieli lepää ja energiavarastot täyttyvät. Kallioilla on ihana vain istuskella ja katsella järvelle. Vähän kiipeilläkin ja kesällä liplutella varpaita vedessä.
On ihana vain kuunnella luonnon ääniä ja keräillä käpyjä. Katsella ja ihmetellä muutenkin luonnon meininkiä.  

Kertakaikkisen rentouttavaa.

KMN_4822.JPG

KMN_4829.JPG

KMN_4844.JPG

’Kukaan ei varmasti näe minua’

KMN_4846.JPG

KMN_4853.JPG

KMN_4863.JPG

Sitten, kun on kaksi yllytyshullua ja varsinkin muutenkin hullua liikenteessä niin pitihän se käydä testaamassa strapetsitaiteilijan taidot.. Ja voin sanoa että tämä näyttää helpommalta kuin mitä se on. Puu rupesi jossain kohtaa heilumaan aika kivasti ja sitten alkoikin jo tuntumaan että kohta se lähtee vierimään. Kääntyminenkin alkoi jo jännittämään kun puu oli hieman liukkaan oloinen ja lopulta piti vain hypätä mahdollisimman pehmeään kohtaan. Kunhan varmisti ensin tietysti että onhan ees yksi hyvä kuva, heheh. Adrenaliinia adrenaliinia.

KMN_4876.JPG

KMN_4883.JPG

KMN_4888.JPG

Kesää odotellessa jo senkin vuoksi että tuo polku saa taas uutta säväystä. Ihana sitten ottaa eväät mukaan ja lähteä kallioille nautiskelemaan.

Mutta nyt odottamaan huomista, ja ensi-iltaa. Adrenaliinia adrenaliinia sieltäkin tiedossa. 

KMN_4901.JPG

Kuu ja aurinko taistelivat paikasta taivaalla. Hyvin sinne molemmat minun mielestä mahtuivat.

Hyvää yötä.

suhteet oma-elama mieli liikunta
Kommentointi suljettu väliaikaisesti.