Joulumme- ja niin alkaa arki.
Nyt, kun perinteidemme mukaan olemme tehneet tapaninpäivän repäyksen ja siivonneet joulun pois, voisi katsoa muutaman kuvan joulustamme.
Joulu oli juuri sellainen kuin vain voi odottaa. Ruokaa, yhdessäoloa ja lössötystä- paljon elokuvia ja pelailua. Nyt voikin sitten aloittaa taas arkea ja olemmekin tehneet jo monia uusia kivoja suunnitelmia tulevaan. Voi hitsi miten kiva niitä on alkaa suunnittelemaan tarkemmin ja odottamaan, jokaista vuorollaan.
Olen joulun jälkeen aina ihan täynnä energiaa. Joulu vaan jotenkin täyttää kaikki energiavarastoni ihan täyteen ja nyt jaksaa sitten sen pakollisen kylppäriremontinkin vielä vetää helposti läpi. Siispä sitä ja kaikkea muuta kivaa odotellessa, viemme vielä tämän vuoden loppuun -aikalailla lössötellen- vähän ystäviä vielä treffaillaan ja töitäkin tehdään.
Ihanaa joulunjälkeistä elämää (koska sitä on.)
Terkuin energiapommi,
Minna/lts