Höpönhöpöä ja hiusjuttuja

Hellou pitkästä aikaa!

Tästä mun karanteeni elämästä ei kauheesti oo kirjoteltavaa 😀 Päivät on pitkälti samaa kaavaa koko ajan. Aamulla heräät töihin, teet työpäivän, käytät koiran ulkona iltapäivällä, opiskelet tai katot telkkaa ja klo kahdeksan illalla päivä huipentuu taas siihen kun pääsee kävelylle!

Viikkohaaste 100km ei tullut sillon viikko sitten täyteen! Vaikka vahva startti siihen olikin! Työt haittasi sitte koko muun viikon tätä vapaa aikaa 😀 Viikonloppuisin pääsee reippaasti kävelemään kun pääsee hyödyntämään ne aamutunnit myös. Viikolla saa vaan ilon irti ilta kävelystä. Saa nähdä muuten että päästäänkö 18.5 siirtymään seuraavaan vaiheeseen tässä lievennyksissä, en tarkalleen tiedä mitä kaikkea lievennyt pitäisi sisällään, mutta odotellaan 🙂

Aattelin tulla kirjottamaan muutaman sanan hiuksista! Hiukset on mulle kaikista tärkeimmät, mulla on ollut kauhee ongelma löytää luotto-kampaajaa. Ja sit kun sen löytää, seuraavan kerran kun ois tarve mennä ni se on lopettanut! Nyt on taas se tilanne, että olisi halu mennä kampaajalle, mutta luotto-kampaaja lopetti! Pitää tutkiskella kuka olisi se seuraava kenelle annan oikeuden koskea mun hiuksiin! Mulla on pari kertaa käynyt niin että oon ollut todella tyytymätön lopputulokseen ja en vaan oo sit sen jälkeen koskaan halunnut antaa uutta mahdollisuutta sille keneen en oo ollut tyytyväinen.

Hiustuotteet

Oon tykännyt tosi paljon Aussien hiustuotteista. Niitä saa marketeista.  Nyt otin kokeiluun Aussome Volume Shampoon ja saman sarjan hoitoaineen. Mun tukka kun näyttää vähän lättänältä, niin testataan miten tää volume shampoo ja hoitoaine antaa siihen boostia!

Käytän myös Aussien hiusöljyä Calm the frizz lightweight oil, tätä tarvii käyttää vaan muutama tippa. Pieni pullo on ollut munkin pitkille hiuksille tosi riittoisa. Käytän öljyä mun hiuksiin suihkun jälkeen kun oon ensin kuivannut hiukset. Käytän oikeestaan tätä päivittäin, joka aamu kun harjaan hiukset niin saa ihanan siloisen tunteen hiuksiin.

Aussien tuotteet on myös Cruelty-free. Ja se mun mielestä on aina plussaa :)

Tää ei oo mikään maksettu mainos. Ihan vaan omaksi ilokseni kerroin mitä tuotteita käytän :) Ja tää Aussie on tosiaan sellainen mistä oon tykännyt.

Tämmöstä tänään :) Tänään näkyy taas paistavan aurinko! Ihanaa! Mukavaa viikonloppua kaikille!

<3 Janika

Kauneus Oma elämä Hyvä olo Hiukset