OMBRE!
Taas täällä! Älkää missatko alapuolellla olevaa, juuri postaamaani tukkajuttua! Nyt tulee siis kaksi saman pvän aikana 🙂
Tänään oli työ mitä olen odottanut siitä asti kun se varattiin! Pääsen jatkamaan vaalennusprojektia asiakkaani ombreen wohoo! 😀
Moni ei käsitäkkään, että vaalennus on prosessi. Se KESTÄÄ ja KESTÄÄ. Kerralla et saa täydellistä vaaleaa tummasta tukasta, etkä ehkä vielä toisella tai kolmannellakaan kerralla! Kaikkien hiuksissa on erilainen historia, jollakulla on 5v joka kuukausi laitettu musta kaupan boxiväri päähän, jolloin väri kerrostuu ja se on todella työlästä vaalentaa. Joillakin taas väri lähtee yhdessä hujauksessa! Kaikki ovat yksilöitä 🙂 Tässä kuitenkin tän päivän projekti ja sen lopputulos!
ENNEN
JÄLKEEN
Ja tämä on siis saavutettu 3. kampaamokerran jälkeen! Tässä havainnollistava taulukko vaalennusprosessista ;D
Maltti on siis valttia. Mitäs piditte? Muistakaa klikkailla sitä sydäntä <3 Ja muistakaa seurata mun hiuskäyttäjätilia instassa, @hairbyelisa :)
-ELISA