Boring blond to Brilliant Brunette
Mun pitää varmaan petrata tätä mun otsikointitaitoa.. 😀 No anyway, tänään penkkiin istui asiakas jolla oli ihana pitkä tukka, mutta väri kyllästytti! Toiveena oli tummaa vaaleilla raidoilla ja sitähän me tehtiinkin. Hiuksista tuli eloisat, raikkaat ja luonnollisen näköiset vanhan samean vaalean värin sijaan.
Balayage raidat oli tässäkin tilanteessa aivan loistavat, koska raidat istuivat leikkaukseen luonnollisesti eikä hius näyttänyt siltä, että siihen on laputettu raitoja ”tarkoituksella”. Balayagehan vähän niinkuin imitoi auringon raidoittamia hiuksia ja tarkoitus onkin, että raidat eivät ole säännölliset vaan sen näköiset, että luonto olisi ne voinut tehdä.
ENNEN
JÄLKEEN
Mitäs pidätte? Nyt on tälläkin tukkajumalalla uusi tukka penkkareihin ;)
Yritän kuvailla lupeilamaani tutorial postausta heti, kun mulla vaan on aikaa. Voi olla että se menee ens viikkoon, mutta tulossa on.. :)
Muistakaa mut instassa @hairbyelisa ;) Ja klikkailkaa yläkulman sydäntä jos tykkäätte!
-ELISA