Meidän tarina: M

Heippa vaan ja ihanaa sunnuntaita kaikille, täällä kirjoittelee M.

Mulla on ollut niin rentouttava viikonloppu. Olin näkemässä hyvää ystävää ja miehen kanssa vaan nautittu yhdessäolosta. Oon myös ihan rakastunu tohon säähän, niin on ollu pakko ulkoillakin. Tekee hyvää vaan olla välillä, ettei tarvii kalenteri kädessä juosta paikasta toiseen. Ovulaatio piti olla toissapäivänä, tikkuun en saanu vahvaa plussaa tässä kierrossa, mutta limat oli kyllä sen mukaiset että saatto hyvin ollakin. Nyt vaan jännitellään taas alkaako menkat.

Voisin myös kertoo vähän meiän parisuhteesta, niinku Henskukin avas vähän hänen ja J:n tarinaa. Meillä ei tollasta kaikkien aikojen rakkaustarinaa oo kerrottavana tosin. Tavattiin tinderissä ja tapailtiin jonkinaikaa. Molemmat huomas heti et tässä on nyt jotain kipinää ja tästä tulee jotain. Molemmilla tosin oli vähän omat jutut vielä kesken ja tapailtiin aika vapaasti ilman stressiä. Sit kuitenkin tajuttiin et halutaan olla vaan toistemme kanssa ja alettiinki seurustelee. Sen jälkeen kaikki tapahtu tosi nopeesti, muutettiin heti yhteen ja parin kuukauden päästä meille tulikin jo koiranpentu. Pentuaika oli aika raskasta, joten uskonkin ettei meitä mikään vauva-aika enään voi erottaa ja ollaan tosi vahvalla pohjalla.

Ollaan mun miehen kanssa tosi samanlaisia, hyvin temperamenttisia ja molempien pitää saada sanoo aina se viimenen sana kaikkeen. Meiän suhde onkin tästä syystä varmaan aika kiihkeetä ja ailahtelevaa, vaikka kumpikaa ei onneks oo pitkävihanen. Kiihdytään ihan nollasta sataan, mut sit minuutin päästä nauretaan jo koko jutulle. Oon aina ajatellukki että tarviin miehen, joka uskaltaa sanoo mulle vastaan. Ollaan myös molemmat tosi sohvaperunoita, vaikka ollaankin siis urheilullisii mutta koti on se lempipaikka. Tarvitaan molemmat sellasta kotiaikaa paljon, et voidaan vaan maata sohvalla ja hipsutella toisiimme. Meitä yhdistää paljon huumorintaju, monet jotka meidät tunteekin niin huomaa sen heti meistä.

Vielä ei kihloissa eikä naimisissa olla, mutta mulla on hirvee hääkuume ja suunnittelenkin paljon jo tulevia häitä ja vauvajuttuja. Tykkään unelmoida paljon kaikista asioista. Tarviinkin päivisin vaan omaa haaveiluaikaa et suunnittelen vaikka lastenhuonetta mielessäni. Kuulostankohan ihan hullulta? 

Toivottavasti muillakin on ollut kiva viikonloppu! Mulle saa muuten kommentoida ja mielelläni ottaisinkin ehdotuksia vastaan, mistä haluaisitte ehkäpä lukea jatkossa. 

<3:llä M

 

suhteet oma-elama rakkaus raskaus-ja-synnytys