Suomen loma kuvina/ photos of our vacation in Finland
Meillä oli kyllä todella mahtava Suomen loma tyttären kanssa. Kelit oli suurimmaksi osaksi tosi kohdillaan, tietenkin lukuunottamatta juhannusta. Ikävä on jo kova vaikka vasta vähän yli viikko ollaan oltu pois Suomesta. Kyllä se Suomen kesä on parhaimmillaan niin ihana ja kaunis.
Loma sisälsi paljon mökkeilyä, kavereiden ja kavereiden lasten näkemistä.
Mattopesulla
Tytär nukku parhaimmillaan 3 tunnin unia Suomessa, raikas ilma ja oman huoneen pimennys sai ihmeitä aikaan. Tässä pienet väli nokoset kun päiväunet olivat jääneet lyhyeksi. /Taking a nap in the finnish fresh air<3
Niin kauniita kukkia joka puolella. Koko ajan olin ottamassa kuvia. Tietääkö joku tän kukan nimeä? /Such beautiful flowers all over in the nature.
Turistina isolla kirkolla. /touristing (is that even a word?) at Tuomiokirkko Helsinki. Super cold wind…
Isovanhemmat asuu onneksi niin mahtavassa paikassa tällaista pientä tyttöä aatellen. Kukkia, marjoja, eläimiä ja jopa oma keinu pihalla. Päivät meni silmänräpäyksessä ja tyttö oli onnellinen. / Grandparents live in such a great place. Surrounded by flowers, animals and even own swing in the yard. Days flew pass.
Mansikoita, mansikoita, mansikoita. Niitä syötiin ja paljon <3 / Finnish strawberries
Saunaan ja uimaan joka päivä viikon ajan. Parasta <3 /Sauna and swim every day for a week in these landscapes and sunsets is unforgettable. Shot at 10.30pm.
Mummin kanssa ihmettelemässä järveä / with grandma
Odottelemassa mummia suppailemasta / Waiting for grandma to come back from supping.
Endless sunsets of midsummer. Shot around 00.00. No filter.
Ähtärissä, hirvi taustalla / In the Zoo Ähtäri. Moose on the background.
Pyry Panda
Mummin kanssa ulkona /with grandma
Hoplop / kids playground Hoplop
Mustikoita suoraan pensaasta / blueberries straight from the bushes
Uhmaikäinen taapero / toddler with tantrum
Seuraa Instagram, bloglovin’, Facebook