Lastenhuone – ei näin
Raskaana ollessani aloimme tottakai sisustamaan lastenhuonetta ja meillä oli selvä visio kuinka ihana siitä tulee meidän neidille. Muutimme uuteen asuntoomme vappuna ja laskettu aika oli elokuussa. Lastenhuonetta aloimme laittamaan kesäkuussa, kun olimme työn ohella saaneet muun asunnon suht kuntoon. Saimme tavarat kasattua ja laitettua kunnes aloin olemaan väsynyt mahani kanssa ja sanoin ”noh katotaan huomenna”. Samaan aikaan piti myös hankkia lisää vaatteita, vaippoja ym. Sit yks kaks neiti olikin jo tässä maailmassa.
Tässä on kuvaa siitä, miltä lastenhuoneemme näytti alussa – hyvältä vaikuttaa siis,
mutta ei todellakaan valmis
Tässä oli sitä tyyliä, mitä haimme
Neidin synnyttyä muutti hän nukkumaan meidän huoneeseen. Rattaat ja se ainainen pyykinpesu ja pyykkien kuivuminen valloitti lastenhuoneen. Tässä on kuva miltä ”lastenhuone” näyttää tällä hetkellä.
MISSÄ on se minun ihanan prinsessan unelmahuone, jota kaikki ihailevat aina tullessaan?! Onko muille tapahtunut näin? Kohtalotovereita?
Olivia täyttää huomenna 7kk ja nyt vasta iski todellisuus vastaan minkänäköiseksi olen päästänyt huoneen. Ehkä syy tajuamisessa on siinä, että olemme miettineet tytön siirtämistä nukkumaan omaan huoneeseen.
Operaatio lastenhuone kuntoon alkaa nyt! Seuraavaksi kun näette kuvan huoneesta, tulette ihailemaan sitä ;)