Ainahan sitä toivoisi että olisi kiinnostavampaa blogattavaa eli astianpesukone

image.jpeg

Jos lähtee reissuun vauvan, taaperon ja oman äitinsä kanssa, voiko sitä kutsua lomaksi? En vielä tiedä. Lähdemme huomenna. Sen voin kuitenkin varmaksi sanoa, että vaikka unirytmit ja mitkälie menisivät kuinka sekaisin, niin yksi juttu ei Jurmalaan seuraa. Nimittäin tiskikone. 

Kuvittelitko, että äitiysloman tarkoitus on hoitaa lapsia? Olet väärässä. Tarkoitus ja pääasiallinen tehtävä on tiskata. Myös pyykätä, mutta lähinnä tiskata. 

Ja hei, todellakin arvostan sitä, että meillä on astianpesukone. Silti sitä ei tule ikävä. 

Sinulle, joka jo käärit hihojasi ja whatsuppaat karhukoplasi muille jäsenille, tiedoksi: setämies jää kotiin ja saa tontinpuolustusavuksi kuopiolaisia karpaaseja. Ei mitään tsäännssejä putsata kämppää. 

Soronoo ja kesätunnelmia sinnekin!

PS: Vähänkö kätsyä kun ei tartte miettiä mitä vaatteita pakkaa. Aion kyllä heittää laukkuun lenkkarit, jos vaikka inspis iskisi.

suhteet oma-elama sisustus