Fiilaatko vai et?
Oon sanonut olevani tyytyväinen mihin tahansa vastaukseen. Mulle käy nykyinen tilanne varsin hyvin, mutta olisin onnellinen myös tilanteen etenemisestä toiseen suuntaan.
Toisella suunnalla tarkoitan etenemistä ulos kaverikuplasta, pusuun tai treffeihin. En koe itsekkään olevani valmis äkilliseen parisuhteeseen, mutta sillon tällöinen kaksinkeskeinen enempi ajan viettely tai säätö kuulostaisi hyvältä.
Mutta jomman kumman vastauksen tarvitsen.
En halua arvailla toisen ajatuksia tai odotella mahdollsia merkkejä. Se on joko-tai, vaikka se onkin ihan helvetin pelottava ajatus ahdistaa toinen selkä seinään vasten näin – en halua/jaksa odotella ja tuhlata energiaani tulkintoihin, joiden varmuudesta en voi olla varma.
Joten sinä siellä: mitä tarkoitit kun sanoit ettet yhtään tiedä? Mitä et tiedä? Fiilatko vai etkö fiilaa?