Hukassa: syvät lihakset

Sellaisina päivinä, kun vaan väsyttää ja ärsyttää*, kannattaa leipoa keksejä

img_2134.jpg

Laitettiin yksi päivä vihdoinkin taulut seinälle, hassua että niinkin pienestä jutusta tulee heti paljon kodikkaampi fiilis.

img_2127.jpg

Musta kehys odottaa vielä sisältöä.

*Olin tänään lähes kuukauden tauon jälkeen kiropraktikolla ja sain pientä noottia ryhdistä ja syvien vatsalihasten huonosta kunnosta. Kaikki ihan aiheellista, enkä varmasti oo ainut ihminen maailmassa jolla on ongelmia niiden kanssa, mut silti siitä tulee vaan aina jälkeenpäin paha mieli.

Lihaskunnosta sain kritiikkiä myös viime kesänä fyssarilta, vaikka olin silloin käynyt koko kevään aika ahkerasti kuntosalilla ja jumpissa. Sellasina hetkinä iskee vaan ihan älytön vitutus ja sellanen olo että ilmeisesti mulla ei sit vaan oo niitä kuuluisia syviä lihaksia enkä kertakaikkiaan hahmota mitä niillä pitäis tehdä. Koska oon kyllä kuvitellut että pidän aina korsetin kasassa kun teen vatsalihasliikkeitä tms. Haluun kyllä alkaa treenata PT:n kanssa heti kun on varaa ihan vaan siksi, että oppisin joskus treenaamaan myös niitä hemmetin syviä lihaksia. 

suhteet oma-elama terveys liikunta
Kommentointi suljettu väliaikaisesti.