Pääsiäinen kavereiden ja lasten kanssa 🐣☕🍫

Tänä vuonna vietettiin pääsiäistä rennosti ja iloisissa merkeissä kavereiden ja lasten kanssa. Oli ihanaa, kun ei ollut mitään isompaa ohjelmaa tai aikataulua – saatiin vaan olla ja nauttia.

Käytiin yhdessä kahvilla ja leikittiin lasten kanssa, mikä toi mukavaa elämää ja naurua päiviin. Lapset tietenkin jaksoivat touhuta aamusta iltaan, ja pääsiäismunien etsintä oli heille se viikonlopun kohokohta.

Pientä pääsiäisherkkuakin tuli hankittua kotiin. Fazerin Skumppa-kuulat oli aivan ihania – sellaisia raikkaita ja vähän erilaisia. Sen sijaan Fazerina-munista en oikein osaa sanoa… ehkä vähän siinä ja tässä. En ollut varma, tykkäsinkö vai en. Ehkä niitä pitää maistaa vielä toisen kerran, varmuuden vuoksi. 😄

Lapsille ostettiin tietenkin omat munansa, ja he innostuivat erityisesti Playmobil-suklaamunista. Suklaa maistui, mutta täytyy sanoa, että se kuminen yllätyslelu sisällä oli aika outo – aikuisen silmin vähän hölmö viritelmä. Sen sijaan isompi karkkimuna oli selvästi järkevämpi ja toi enemmän iloa.

Kaiken kaikkiaan oikein mukava pääsiäinen! Ei tarvita isoja suunnitelmia, kun on hyvää seuraa, naurua ja vähän suklaata. ❤️

perhe tapahtumat-ja-juhlat