Testissä arjen kosmetiikkatuotteita: Mitkä jäävät suosikeiksi?

Olen viime aikoina testannut muutamia uusia kosmetiikkatuotteita, ja ajattelin jakaa kokemuksiani teidän kanssa. Arjen tuotteet, kuten suihkugeelit, kasvonaamiot ja deodorantit, ovat asioita, joita tulee käytettyä päivittäin – ja siksi niistä muodostuu helposti vahvoja mielipiteitä. Tässä siis pieni yhteenveto!

Loccitanen laventelisuihkugeeli – rakkaus ensi käytöllä

Tämä suihkugeeli on jotain aivan ihanaa! Laventelin tuoksu on rauhoittava ja ylellinen, eikä yhtään liian voimakas. Iho tuntuu pesun jälkeen kosteutetulta ja pehmeältä, mikä tekee tästä täydellisen iltarutiineihin. Tämä suihkugeeli tuo spa-tunnelman suoraan kotiin – voin todella suositella, jos kaipaat arjen hemmottelua!

Gunryn-kosteuspyyhkeet – hoitavat hommansa, muttei enempää

Gunrynin kosteuspyyhkeet ovat ihan perushyvät. Ei mitään erityisen ihmeellistä, mutta ajavat kyllä asiansa. Niitä on kätevä pitää laukussa tai ottaa matkalle mukaan. Jos etsit edullisia ja helppokäyttöisiä kosteuspyyhkeitä, nämä toimivat. Kuitenkaan mitään wow-efektiä ei kannata odottaa.

Fila-deodorantti – ei jatkoon

Tämä oli pieni pettymys. Filan deodorantin tuoksu oli jotenkin… epämiellyttävä. En tiedä, mikä siinä tarkalleen tökkii, mutta en vain pitänyt siitä. Vaikka tuote varmasti toimii tarkoituksessaan, tuoksu on minulle iso osa deodorantin käyttömukavuutta – ja tämä ei valitettavasti päässyt suosikkilistalle.

Kasvonaamioiden monipakkaus – hyvä perusvalinta

Monipakkaus kasvonaamioita osoittautui mainioksi löydöksi! Kasvonaamioiden laatu on ihan hyvä, ja on hauskaa, että yhdessä pakkauksessa on useita samoja tuotteita. Nämä eivät ehkä yllä aivan luksustason naamioiden tasolle, mutta hinta-laatusuhde on kohdallaan. Jos kaipaat helppoa hemmottelua tai vaihtelua, tällainen pakkaus on ehdottomasti hyvä idea.

Näistä tuotteista Loccitanen laventelisuihkugeeli oli ehdoton suosikkini – sitä tulee varmasti ostettua uudelleen! Gunrynin kosteuspyyhkeet ja kasvonaamiot pääsevät arjessa käyttöön, mutta Filan deodorantti jää valitettavasti hyllyyn. Kaiken kaikkiaan oli kiva kokeilla uusia tuotteita ja löytää muutama kiva lisä arjen kauneusrutiineihin.

kauneus iho
Kommentointi suljettu väliaikaisesti.