Paras juttu maailmassa

Halusin kertoa teille parhaasta kaveristani. Melkein jokaisella on tälläinen paras kaveri. Tosin itse löysin omani vasta pari vuotta sitten. 

208958_2309000942665_708938652_n.jpg

Mulla on aina ollut paljon kavereita, mutta ei ikinä sitä parasta kaveria jolle kerrotaan kaikki salaisuudet ja jota ikävöidään kun ollaan erossa. Kunnes löydettiin Riinan kanssa yhteinen sävel. Se oli syksy ennen Namibiaa. Oltiin oltu koko amiksen ajan samalla luokalla, mutta ei niin läheisiä. Sitten Riina rupesi seurustelemaan ”isoveikan” Villen kanssa, ja Riina tuli vielä vähän tutummaksi. Viimeisen opiskeluvuoden syksyllä aloitimme yhdessä Namibian ryhmässä. Ja juttuhan luisti. Todettiin Riinan kanssa että ollaan aika samanlaisia esimerkiksi kiukuttelussa (peiton alle mököttämään ja karkilla lepytetään) ja meillä on ihan yhtä huono huumorintaju. Syksyn ja Namibian reissun aikana Riinasta tuli mulle yksi tärkeimmistä henkilöistä. Ja myös opistolta poistumisen jälkeen. Viime vuoden aikana ei taida olla yhtään viikkoa milloin ei oltaisi tavattu. Se on jännä miten toisen kanssa ei juttu lopu millään, eikä tule tätä akkojen muista juoruamista edes harrastettua paljoa. 

255656_2082822916922_6437124_n.jpg

 

Sitten Riina muutti. Ja nyt on niin kova ikävä, että voisin itkeä. En muista millon oltaisiin oltu näin pitkään erossa, onneksi viikonloppuna pääsen halaamaan tätämaailman parasta tyyppiä. 

301020_2364105148802_1358902_n.jpg

Ja Riinalle jos satut lukemaan tämän joskus, oot paras ystävä ikinä, en tiiä ketään kaltaistas ! <3

 

Onko teillä parhaita kavereita ? :)

suhteet oma-elama ystavat-ja-perhe