Kuukauden lempparit – marraskuu

Ajattelin koota jokaisen kuukauden päätteeksi sen hetkiset lempparituotteet mitä ilman en voisi elää. Tällä kertaa lemppareita tuli viisi ja valinta oli vaikea. Testailen paljon uutta kosmetiikkaa ja paljon myös sellasia tuotteita jotka jyrää ja rokkaa vuodesta toiseen. 

Mutta marraskuun suosikkeihin. Kylmä, pimeä ja harmaa kuukausi on ollut paljon valoisampi näiden tuotteiden avulla. 🙂

Nivea Creme. Maailman myydyin rasva. Eka kertaa kuitenkin omassa käytössä ja olen aivan myyty. Sopii hyvin tähän viimaiseen vuodenaikaan myös rasvaiselle-sekaiholle. Reissuissa tää on kätevä kun tällä saa kasvojen lisäksi koko kropan rasvattua. Ja isoin plussa on hinta noin 4 euroa!! 

IMG_0740.jpg

Michael Korsin kynsilakka. Sävy HINT. Aivan mieletön sävy tai sopii ainakin hyvin omaan kalpakkaan ihonsävyyni (nudelakka kannattaa ehdottomasti valita oman ihonsävyn mukaan). Töissä mulla täytyy olla huolitellut kädet ja kynnet, enkä kestä että kynsiä täytyisi lakata päivittäin tai ne repsottaisi heti jostain. Kampaajan työssä kynsilakka joutuu koville, mutta tämän lakan kohdalla kerran viikossa kaksi kerrosta riittää hyvin. Eikä heti loista jos jostain vähän lähtenyt kulumaan. 23 euron hinta on hieman suolainen, mutta tämä yksilö on lunastanut paikkansa kynsilakka rintamalla. IMG_0741.jpg

Biotherm huulirasva. Sävytön perushuulirasva. Kosteuttaa huulia ja tekee niistä ihanan pehmoiset. Käytän arkena ihan pelkästäänkin huulilla. Itselle huulirasvassa hoitavuuden lisäksi tärkeintä on myös se että sen saa tuubista ettei tarvitse likaisilla käsillä kaivella purkkia. Hinta 13,90e. IMG_0744.jpg

Clarins Hydra -naamio. Tähän aikaan vuodesta iho alkaa janoamaan lisäkosteutusta ja ite oon hankkinut sitä tämän kosteuttavan naamion avulla. Käytän tätä kerran viikossa kuorinnan jälkeen tai mikäli tuntuu että ihoa kiristää. Vaikutusaika on 5-10min, mutta olen usein pitänyt tätä ihan yön yli ja toimii hyvin! Ihana ihana kausituote. Hinta n. 30 euroa. IMG_0745.jpg

Sebastian Whipped Creme. Muotovaahto, mikä kosteuttaa ja tuoksuu ihanalta. Oma ehdoton lemppari ja luonnonkiharan hiuksen pelastaja. Käytän tätä aina suihkusta tultua öljyn jälkeen. Aktivoi kiharaa ja antaa kivasti lisäkosteutusta muutenkin kosteusköyhään hiukseen. Toinen vai kolmas purkki menossa eli on selvästikkin jäänyt pysyäkseen! Hypetän tätä kaikille asiakkaillekkin jotka kamppailevat samoista ongelmista kuin itsekkin. Eli kuivasta hiuslaadusta! Hinta n. 32 euroa.

IMG_0749.jpg

 

Kauneus Hiukset Iho Testit