Ami Paris, uusi merkkilöytö
Poikkesin tänään Beamissa, kun jo ikkunassa ollut takki kiinnitti huomion. Liikkeeseen oli tullut syksyn uutta muun muassa Ami-merkiltä. Jotenkin kaikki merkin vaatteet iskivät. Materiaalit olivat kohdallaan ja mallit klassisia, mutta rentoja. Tässä poimittuna kuvia merkin syksyn näytöksestä ja verkkokaupasta. Mutta kannattaa käydä hypistelemässä ja sovittamassa näitä Beamissa.
Ami on 2011 Pariisissa perustettu merkki, jonka takana on Alexandre Mattiussi. Palkitun suunnittelijan mallistoja myydään yli 300 liikkeessä, nyt myös Beamissa.
Tämä villabomber ikkunassa houkutteli minut sisälle tutustumaan uutuuksiin. Tätä takkimallia näkee nyt muuten eri merkeillä paljon. Ami-merkiltä löytyy myös klassisia villakangastakkeja eri väreissä.
Tyylikkäitä neuleita. Ostaisin jokaisen neuleen, jossa on nappeja toisella olkapäällä.
Tyylikäs collage
Malliston eri vaatteista löytyy hienoja printtejä.
Nettikaupasta löytyi myös hienoja kenkiä. Oikein kivat saappaat ja derbie-kengät.
Kuvat/ami.fr