Uusi lempiasu

Eilen oli täydellinen lauantaipäivä, joten kävin aamupäivällä vähän nauttimasta aurinkoisesta kaupungista. Tässä asukuvaa tuolta reissulta. Zaran kesäalesta löytynyt hauskan vihreä takki pääsi käyttöön ja asu muotoutui sitten sen ympärille.

Takki ja t-paita/Zara, farkut/Uniqlo, laukku/YSL, kengät/Rizzo, aurinkolasit/Louis Vuitton, tuoksu/Gucci Pour Homme

Yves Saint Laurentin aikainen ChYc Cabas -laukku pääsi pitkästä aikaa myös mukaan. Aiempaa juttua siitä löytyy täältä.

Aurinkolasit Louis Vuitton

Asu kaipasi valkoista t-paitaa raikastamaan kokonaisuutta ja onneksi kaapista löytyi versio, jonka printti ja yksityiskohdat sopivat kivasti tähän. Printti on saanut näköjään inspiraatiota Madonnan The Immaculation Collection -kansivihon kuvista.

Ranneke Alexander McQueen

 Kello Hermès Arceau

Mokkakengät Rizzo

Ei yhtä ilman toista, sain ottaa valokuvaajankin – kiitos vain taas kuvista – tyyliä mukaan.

Paita/Filippa K, housut/Selected Homme, takki/Paul&Joe, laukku/Balenciaga, vyö/Prada, ranneke/Bottega Veneta, tuoksu/Viktor&Rolf Spicebomb

Yksityiskohtia

Pradan kengät ovat täydelliset syksyyn.

muoti paivan-tyyli ajattelin-tanaan trendit
Kommentointi suljettu väliaikaisesti.