Samppanjaa ja ’blogisosiaalinen’ päivä

Sain kutsun osallistua eiliseen Chez Dominiquen ja Moët & Chandonin uuden menun juhlistukseen. Erikoislista koostuu juhlallisesti 15 ruokalajista, jotka on koottu M&C Grand Vintage -samppanjoiden ympärille. Tämä lista on valikoimissa maaliskuun 9. päivään saakka. En olekaan vielä käynyt tuolla koskaan syömässä oikein pitkän kaavan mukaan – pitää ehdottomasti muistaa paikka, kun haluaa juhlistaa jotakin!

Saimmekin maistella vuosikertasamppanjaa sekä makupaloja näistä eri ruokalajeista. Hauskaa oli myös tavata ensimmäistä kertaa livenä mahtavia bloggareita Jenniä, Ireneä, Johannaa ja Vesaa.

IMG_3695.JPG
Menuseen kuuluvia vuosikertasamppanjoita

IMG_3690.JPG
Menun on koonnut M&C keittiömestari Pascal Tingaud ja Hans Välimäki

Rennon iltapäivän jälkeen postilaatikossa odotti teemaan sopien vielä Louis Vuittonin miesten kevään katalogi (molemmathan – sekä Moët & Chandonin että LV:n – omistaa sama konserni, LVMH). Tässä siis hieman tunnelmia siitä. Ja ellen ihan väärässä ole, niin eilen illalla oli vielä viiden jälkeen ihmeellisen valoisaa, joten kyllä se kevät sieltä lähestyy!
IMG_3718.JPGIMG_3699.JPG
IMG_3701.JPG
IMG_3705.JPG
IMG_3707.JPG
IMG_3713.JPG
IMG_3711.JPG
IMG_3722.JPG
Lähdin käymään illalla vielä kaupassa ja törmäsin sattumoisin ihanaan Riittaan – olipas mukavan ’blogi-sosiaalinen’ päivä! 🙂

kulttuuri suosittelen ruoka-ja-juoma trendit
Kommentointi suljettu väliaikaisesti.