Testissä ja testissä on eroja
Joissain asioissa kannattaa selvästi panostaa vähän enemmän rahaa saadakseen mielenrauhan. Musta on jännä, miten paljon mä olen ihmetellyt taas mun peruskäytössä olevien Davidin erittäin herkkien liuskatestien viivojen haaleutta. Vaikka ihan samaa pähkäilin viime raskaudessa ja silloin ihan testailinkin pidemmän aikaa, että miten se viiva tummenee.
Noh, taas on tullut testailtua jotenkin neuroottisen usein. Ensin se lauantai-illan testi. Sitten lauantain ja sunnuntain välisenä yönä ”aamupissasta”, jollaisen päättelin saavani aamulla klo 4.40 (!!). Sitten sunnuntai-illalla. Ja taas maanantaina, ensin puoli kuudelta ja sitten vielä yhdeksän jälkeen (koska sitä ensimmäistä ennen olin selvästi juonut paljon vettä ja tulos ei miellyttänyt, tai siis oli yhtä haalea kuin lauantaina 😀 ).
Ja sitten vielä tänä aamuna. Tällä kertaa tekosyynä se, että ensimmäisen kerran sain kriteerien mukaisen testinäytteen aikaiseksi (aamun eka niin, että oikeasti oli aamu enkä ollut ravannut useampaan tuntiin vessassa). Ja kun testiviiva näytti lähinnä vaaleammalta kuin eilen illalla, tuhlasin myös kalliin digitestin. Ja tältä ne näytti:
Hihhii! Viikot näyttää just siltä mitä pitääkin :). Näin ollen arvioni lasketusta ajasta on 19.6.2016. Viikkoja olisi nyt 4+2 (niillä perinteisillä laskukaavoilla nyt olisi rv7+0). Nyt tämän alkaa pikkuhiljaa uskoa :). Ja nythän sen jänskääminen ja odottaminen vasta oikeastaan alkaa. Huiiiiih :).