Ei tarvinnut juhannukseen odotella

4 tuntia unta sairaalasängyssä. En voi sanoa että hyvin nukuttu yö.

Lapsivettä alkoi holahdella puolen yön jälkeen, joten täällä ollaan. Yöllä otettiin käyrää, supistelikin. Nyt supistaa 10minuutin välein mutta tehoja puuttuu. Tosin tilanne on kätilön sanoin niin epäkypsä että hyvä kun supistukset ovat maltillisia. Luovutin äsken verta ja ihan juuri saan aamupalaa.
T sai shokkiherätyksen kahden tunnin yöunien jälkeen, itsehän en ehtinyt kotona nukkua ensinkään kun kahden ”ässän” jälkeen Erkko riehui, alavatsaa pakotti ja supisteli. Ja joo, siivoaminen ei kuulu meillä lauantai-iltaan 😉
Kohta laittelen T:lle viestiä että alkaa hipsiä tänne päin, käyrien oton jälkeen saan varmaankin lähteä maleksimaan käytäville 😀 Illalla jos en ole jakautunut saan antibioottitipan ja varmaan viimeistään apuja supistuksiinkin.

Että aika lähiaikoina meitä on sitten kolme 🙂

suhteet oma-elama
Kommentointi suljettu väliaikaisesti.