Jos kuitenkin pikkuisen…
Facessa kaveri heitti ilmoille, että mitäpä jos kuitenkin miettisit verhoa (verhoja) tuonne ruokatilaan… Vaikka olenkin tykännyt askeettisesta fiiliksestä ruokatilassa, ryhdyin pohtimaan asiaa. Kattokaa nyt tätä vitamiinipommia! Säälihän sitä on kaapin perukoilla seisottaa. Mitäpä jos sittenkin vähän rikkois jumittaneita ajatuksiaan ja heittäis vähän vitamiinia sekaan?
Ooh!! Onneksi sain vinkin. Kiitos Taina! Tuossa mummon raanussakin menee keltainen raita. Täydellistä!
Nyt alkaa tuntumaan tosi hyvältä tämä homma. Olen ehkä löytänyt sen mitä etsinkin. Muutamaksi viikoksi. Kunnes saan taas jonkun kohtauksen ja sekoilen pari yötä. Huoh!
Sohvallekin vähän lisäpotkua väreillä.
Ai että, nyt ei tekis mieli lähteä kotoa mihinkään, kun täällä on niin ihanan värikästä, mutta silleen mulle sopivasti.
Huomenna, lupaan etten höyryä tästä ruokatilasta enkä sohvasta enää. LUPAAN! Sen sijaan, saatan näyttää teille yhden taikatempun.
Hyvää viikonalkua ihanat!