Tet
Tein tästä postauksen jo mun toiselle palstalle, mutta teen nyt tähänkin ,koska tällä palstalla on enemmän seuraajia.
Eli mää meen tettiin kampaajalle. Seiskalla on sellanen tet, et pitää mennä jonkun sukulaisen työpaikalle yheks päiväks, ja kasilla ja ysillä saa mennä mihin vaa, ja viikoks. Me mennää molempina vuosina yhen mu kaverin kanssa Koskikeskuksen Seppälään.
Mulla alkaa tänään ne ”työt” kello 10:00. Tai siel pitää olla kymmeneltä, ja kana se värjää mun hiukset (tyvikasvun vaa). Jos halutte kuva, mun pitää luultavasti ottaa se verkkokameralla Twitterissä, tallentaa se nimellä ja liittää sitte tänne, kooska ei vaa onnistu kuvien lataus koneelle -.- Ja toi saatto kuulostaa monimutkaselta, mut ei se oo! 😀
Lähen sinne siis ehkä joskus viittä vaille, koska meen pyörällä eikä sinne mee ku ehkä kolme minsaa. Mää en varmaa tee siellä muuta ku seuraan vierestä, pesen välineitä ja lakasen hiuksia lattialta 😀 Ja en osaa sanoo monelta pääsen pois. Tetinän pitäis olla 6 tuntii, mutta se ei ikinä tee nii pitkiä työpäiviä, joten pääsen aika varmasti kotiin ennen kolmee.
Otan sielt kuitenki kuvia, jos saisin jotenki ne ladattuu, mikä on kyllä aika epätodennäköistä. Ärsyttää, ku on ladattavana koneelle kuvia sunnuntailta ja lauantailta ku oltii mummolla veljen kaa. Sitte on kysymys vastaus video lauantailta, aamurutiini ja iltarutiini videot, imvu postauksen toinen osa ja koulupostauksen toinen osa, siinä on ielä ne hienommat kuvat ku ekassa, ja nyt ei onnistu lataaminen :/
Nyt kuuntelen vaan jotain sekalaista musaa ajan kuluks 😀 http://www.youtube.com/watch?v=jnWtE5OuvdI&feature=endscreen
Mua jännittää vähän, mutta onneks vaan vähän :D
Onneks ens vuonna sitte kamun kaa samaa paikka , ja vielä kivempi ku pääsee Seppälää! Tulkaa sitte sinne Koskikeskukselle! ;)
En nyt tässä enempää rupee pölöttämään, kohta pitää jo lähtee.