Huhtikuun suosikit

 

En tiedä miten aina selviäisin arjesta ilman kuivashampoota. Tää on niin kätevä keksintö niinä hetkinä kun edellisenä iltana miettii ettei vielä tarvii pestä hiuksia ja aamulla ne onkin aivan erilaiset. Lisäksi tykkään kun tällä saa melko puhtaistakin hiuksista sellaiset kivan freshit. Oon tykästynyt näihin Batisten tuotteisiin, nämä vaan sopii mun hiuksille parhaiten, ja erityisesti tämä kirsikan tuoksuinen on paras.

 

Jos just sulla on ongelmia sun ihon ja siinä olevien mustapäiden kanssa niin suositus tälle! Itsellä hävis ihan huomattavasti ne kun aloin käyttämään tätä säännöllisesti. Plussaa siitä että hinta ei oo kallis ja tätä on aika helposti saatavilla.

 

Nyt tän karateenin aikana on tullut kuunneltua äänikirjoja. Mulla on käytössä Nextstory ja oon ollu tyytyväinen. Oon miettinyt että voisin tehdä jossain vaiheessa postauksen kirjoista joita suosittelen.Mille kuulostais?

 

Tämäkin liittyy aika vahvasti nyt erityisesti tähän karanteeniin. Oon katsonut tän sarjan useampaan kertaan jo läpi ja en vaan kyllästy! Suosittelen katsomaan vaikka sitten vain ensimmäisen jakson jos ette oo tätä katsonut.

 

Scrunchiet on parhaita. Näitä nyt on sit kerääntynyt eri väreissä ja nää on kyllä melkein nykyään mun perusponnareita jos hiuksia laitan kiinni.

 

Paperinen kalenteri on aika must-juttu. Tänne mä merkkaan kaikki blogi-ideat ja aikataulutukset. Tää mun kalenteri on tilattu  personalplanner.com kautta. Siellä saat itse suunnitella itselle parhaiten soveltuvimman ja se postitetaan sitten kohtalaisen nopeasti suoraan kotiin.

Tangle Teezerin Wet Detangler -harja. Voi täysin suositella tätäkin. Hiukset pystyy harjaamaa myös kosteana, ilman katkeiluja.

 

Ole Henriksenin kasvojen ihon hoitosarja. Itse tilasin tämän Cocopandalta testikoossa nämä tuotteet. Sillä tavoin pääsee hieman tutustumaan ennen kuin isommin sitoutuu ja näkee samalla miten iho reagoi. Tästä on myöhemmin vielä tarkempi postaus.

 

Ole

Viimeisenä vielä kuva lenkkipolulta. Nyt on tullut viimeisen kahden viikon aikana melkein joka ilta käytyä lenkillä kun kelit on olleet hyvät. Huomattava parannus yöuniin ja virkeyteen muutenkin kun käynyt iltaisin vielä kävelemässä ja purkamassa päivän ajatukset.

Mitä tykkäsitte tämän tyyppisestä postauksesta? Haluatteko jatkossakin nähdä mistä asioista oon kuukauden aikana tykännyt?

Hyvinvointi Oma elämä Hyvä olo