Lapsimessuilua kera Lumoan

Minulla on ollut suuri ilo saada olla viime syksystä saakka osa Lumoan-tiimiä. Tänäkin viikonloppuna pääsin Lumoan mukana Lapsimessuille Helsingin Messukeskukseen. Äärimmäisen virkistävää vaihtelua arkeen.

Messuilla Lumoan esitteli uudet naisten vaatteensa sekä kauan odotetun lasten malliston. Ihania mekkoja ihanille tytöille! Ja pienille pojillekin löytyy puettavaa.

viikatut_mekot.jpglasten_tanko.jpgnaisten_tanko.jpgsilkkipaperiin.jpg

Silkkipaperiin käärityt vaatteet ovat niin luksusta!

Lumoan oli messuilla Mmaku Smoothien kanssa. Uusia makuelämyksiä oli niin kaalisipsit kuin raakasuklaakin. Molempia täytyy kyllä opetella tekemään itsekin. Mmaistui 🙂

smoothiet_sipsit.jpgjokainen_ihminen_lumoaa.jpg

Tänään sunnuntaina messuille vielä ehtii 9-17. Lumoan löytyy osastolta 6c151. Itselläni tosin on Esikoiset neljä vee synttärit teemalla PinkkiBileet. Mukava ja hyvin vaaleanpunainen sunnuntai siis luvassa :) Ihanaa sunnuntaita kaikille!

messu_kukat.jpg

 

Muoti Oma elämä Mieli Trendit