Trooppisen turkoosit kynnet

Ostin tämän Covo Cosmeticsin kauniin helmiäisenturkoosin Bora Bora-nimisen lakan Malesiasta viime kesänä. En kuitenkaan ole hirveästi muistanut sitä käyttää, tai ole edes esitelly sitä blogissa. En kyllä ymmärrä, miksi! Se on todella kauniin näköinen. 

Lakan helmiäiskoostumus jättää jonkin verran siveltimenvedon jälkiä, mutta ne tasoittuvat aika hyvin, kun lakkaa viimeisen kerroksen huolellisesti. Kärsimättömälle ja huolimattomalle lakkaajalle tällaiset helmiäis- ja frostkoostumukset eivät ole niitä ykkösvalintoja siis. 

DSC00423.JPG

Olenkin blogissa moneen otteeseen kertonut, että turkoosi on lempivärini kynsillä. Se on niin raikkaan ja pirteän näköinen, ja siihen sopii niin valkoiset, mustat, kultaiset kuin hopeisetkin koristelut. 

DSC00437.JPG

DSC00440.JPG

 

kauneus meikki testit meikki