All White

Nyt kun ne kauan kaivatut helteet ovat vihdoin rantautuneet tänne Suomeen huomaa heti eron siinä, ettei jaksa tehdä yksinkertaisesti mitään! Olen nauttinut keleistä suurimmaksi osaksi ottaen aurinkoa omalla pihalla, jolloin ruokaa/juotavaa löytyy muutaman metrin päästä. Lenkille pääsin onneksi keskiviikkona ja hiki virtasi.. Päivät menevät helteestä selviytyiessä ja vasta iltaa kohden sitä jaksaa kaivautua esiin ja lähteä ulos. Keskustan ilmastoiduissa kaupoissa on kulunut muutama tovi, kun helle ulkona on tuskaista koettavaa, jos päällä on muutakin kuin bikinit. Onneksi me suomalaiset emme koskaan valita säästä.. Varsinkaan ”liian kuuma” ”liian kylmä” -valitukset eivät kuulu suomalaisten sanavarastoon, vaan keleistä osataan nauttia 😀

white.jpg

Postauksen asu on peräisin lähes viikon takaa viime sunnuntailta, kun kelit suosivat olematta liian kuumia. Halusin yhdistää uuden Monki:n hameen kokonaan valkoiseen asuun + leopardiballeriinat. Kokeilin myös ensimmäistä kertaa monissa Pinterest -kuvissa näkyvää niska”nutturaa” eli toisin sanoen niskaponnari, jossa hiukset on vedetty yhdelle lenkille. 

Väriä asuun tuo kenkien lisäksi sävy sävyyn mätsäävät huulet ja kynnet. Olen rakastunut yksivärisiin asuihin pienen pienillä väriläiskillä. Esimerkiksi täysin musta asu kirkkaalla laukulla voisi olla seuraava kokeilu, kunhan sopiva laukku tulee vastaan 😉 

white7.jpg

white8.jpg

white1.jpg

white2.jpg

white3.jpg

white5.jpg

white6.jpg

Muistakaa seurata Sarcastic Shoe Loveria Bloglovin:issa tai Blogipolku:ssa niin löydätte uudet postaukset helposti samasta paikasta muiden seuraamienne blogien kanssa! Instagram-tili saattaa myös tulevaisuudessa ilmestyä blogille.

xx Pinja

muoti paivan-tyyli trendit trendit
Kommentointi suljettu väliaikaisesti.