Voiko ihanammin aamu enää alkaa?
Aurinko porottaa kirkkaalta taivaalta ja mittarissa näyttää olevan nyt jo 24 astetta lämmintä! Tuli nukuttua viime yö todella hyvin ja aamukahvi vielä vie mukanaan viimeisetkin unen rippeet. Ahh, tämä merkitsee vain sitä, että sunnuntai tulee todellakin pyhitettyä lepopäiväksi. Tänään tulee nimittäin olemaan rannalla köllötys päivä. Jos näette norpan pyörivän maissa, se on varmasti vain minä siellä! 😀 Täytyy käydä vain ostamassa makoisia herkkuja mukaan kuten herneitä,mansikoita tai vadelmia. Harmi vain nuo ovat todella kalliita!! Vaikka nyt piti olla niin hyvä sato tänä vuonna. Tänä kesänä on kyllä tullut syötyä suivaitsemattoman vähän marjoja. Viikko on ollut todella kiireinen ja olenkin joutunut juoksemaan ”omilla asioilla” koko viikon, mutta on se sen arvoista kun viikon päästä KESÄLOMANI VIHDOIN JA VIIMEIN ALKAA <3
Surffailin eilen vaateketjujen nettisivustoilla ja löysinkin aivan ihanan sinisen topin sieltä,mikä minun oli tietysti pakko tilata 😉 Minun täytyy nyt malttaa olla ostamasta kauheasti mitään, jotta pystyn shoppailemaan Prahassa oikein urakalla. Siellä on kuulemma lähes yhtä hyvät ostosmahdollisuudet kuin New Yorkissa! Hurraa, can’t wait :))
Ja syksyksi tuli hankittua vähän sinistä ja valkoista 🙂 Laiva tunnelmaa!
Pusero Stadium
Neulepusero H&M
Kummassakin paidassa on 3/4 hihat. Alimmainen neulospusero on nyt yksi lemppareistani :) Se on todella mukava päällä. Takaosa on hieman etuosaa pidemdi ja pusero ei ole tiukka mutta ei löysäkään. Hintakin oli vain 9,90 € .. Täydellinen kylmeneviin päiviin !
Nyt on aika alkaa laittamaan ranta kimpsut ja kampsut kokoon ja eikun menoksi!
Adios ;)