Tapaus Setämies ja muutamia lieroja

Tapaus Setämies tuli aika lailla puun takaa. Olin taas tylsänä hetkenä tinderöinyt, ja kuvien loputtua laajentanut ikäjakaumaa. Olin näyttänyt vihreää valoa näemmä myös yhdelle iskävatsaiselle nelikymppiselle setämiehelle, joka vaikutti ihan sympaattiselta.

Ei siinä mitään, mutta jotenkin toiveissa olisi, että mies olisi edes lähellä omaa ikää, yli kymmenen vuoden ikäero ei puhuttele. Iskävatsainen Setämies nyt kuitenkin päätti ottaa yhteyttä ja alkoi hieroa tuttavuutta keskellä yötä. Muutaman viestin jälkeen hän ehdotti tapaamista, ja taas pakokauhureaktio otti vallan. Arvatkaa tapasinko koskaan Setämiestä? Hyvin arvattu. En.

Setämies olisi ollut ihan ok, ilman tuota ”Hei nähdäänkö noin vartin päästä” -ehdotustaan, mutta viime päivät ovat tuoneet myös lieroja muassaan. Pääosa näistä Instagram-lieroista oli peräisin jostakin ulkomailta, yhden hieman suuremmalla pääntiellä varustetun IG-kuvan mukanaan tuomia, joten niistä en välittänyt. 

Se kotimainen liero oli kyllä ihan jotain muuta, yök. Ihan asiallisen näköinen tyyppi, alkaa jutella ihan mukavia, perus smalltalkia, ja täysin yllättäen toteaa, että ”Hei,  sulla kun on noi tissit, niin mikäs sun kuppikoko on?”

Joo. Kiitos. Hyvästi. Siihen loppui sen lieron taival.

Eli ei mitään uutta miesrintamalla. Jatkakaamme.

R.

 

 

Suhteet Oma elämä Rakkaus Ystävät ja perhe