Lauantai-illan huumaa
Heippa!
Uuden vuoden lupaukset ovat pitäneet jo 2 viikkoa, jeei.
Olemme jaksaneet avokin kanssa käydä kuntosalilla sekä lenkkeillä oikein ahkerasti. Nytkin lihakset ovat ihanan kipeinä eilisestä reenistä, ah <3 Myös ruokavalio on pysynyt terveellisenä vaikka suklaata himottaa edelleenkin joka helvatan päivä. Välillä mietin, miksi ihmeessä kidutan itseäni karkkilakolla, mutta samalla olen ihan tyyytyväinenkin itseeni ja selkärankani kestoon 🙂 Myönnetään, vedän välillä järjettömiä itkupotkuraivareita suklaanhimoissani, mutta silti selkäranka kestää. Tilasin muuten FIT-lehden, koska siitä oli hyvä 6 numeron tarjous. Jos lehdestä vaikka löytyisi inspiraatioita ja ideoita salille tai lenkkipolulle. Onko kellään kommentteja kyseisestä lehdestä, hyviä tai huonoja?
Lupaus kirjoittaa blogia on myös pitänyt hyvin, kuten kuvasta näkyy. Mietin vain, että kirjoitankohan välillä liian randomeja juttuja? Pitäisikö minun kertoa tiukasti vain lupausteni toteuttamisesta vai jatkaa tätä jaarittelua? Kommentteja?
Työ-/koulutuspaikan hankinta on edennyt lähinnä mielessäni, mitään varmoja päätöksiä en ole vielä tehnyt. Olen kuitenkin lähetellyt työhakemuksia erinäisiin osa-aikaisia työntekijöitä hakeviin yrityksiin. Kukaan ei ole vielä vastannut (nyyh, missä vika), mutta vielä on toivoa jäljellä. Vaikka en saisikaan uutta työpaikkaa, niin tuskin hakemusten väsäämisestä tai työhaastatteluissa käymisestä mitään haittaakaan on, ja jos saisinkin töitä, niin sekin on vain hyvä asia.
Otsikossa mainitsemani lauantai-illan huuma ei tarkoita mitään megabileitä, missä John Travolta vetää boogieta ja discovalot välkkyy, vaan ihan vain saunaa, Putousta nauhalta ja iiisoa mukillista teetä. Mistä teidän lauantai-illan huumanne koostuu?:)
-annaH