Takki täynnä unelmia / Woolly full of dreams
Lilyssä on meneillään tällä viikolla asukuvaviikko ja tämä on pikkuruinen kontribuutioni siihen suuntaan. Tosin asu vain pilkahtaa kuvassa, saatte siis samalla kuvan nassusta blogin takana.
Kuvassa näkyvä villatakki on kirpparilöytö. Se on minulle aivan liian suuri ja väärän mallinen. Mutta, edullinen, täyttä villaa ja tumman, tumman vihreä. Ostin tämän itse asiassa siksi, että se edustaa minulle pientä unelmaa. Näen itseni tulevaisuudessa, syksyisessä, sumuisessa aamuilmassa, tonkimassa omassa puutarhassani, tämä hurjan lämmin ja paksu villatakki päälläni. Tiedättehän, sellainen aavistuksen tai hiukan enemmänkin romanttinen kuvitelma, maalais-englantilais-irlantilais-kirpeä-syysilma-punaiset-posket-kauhtunut-villatakki-multaiset-sormet.
Puutarhaa Englannin maaseudulla minulla ei ole ja jos tulee niin Suomesta se varmaan löytyy mutta pehmoisiin unelmiin (ja villatakkiin) on kiva kietoa itsensä. Varsinkin nenä tukossa, syysflunssassa.
*
Me in my too big but perfectly warm woolly.