Viikko meidän kanssa: sunnuntai suloinen
Vihdoinkin viimeinen osa tätä sarjaa. Toivottavasti ette kyllästyneet jo tiistain kohdalla… Käykäähän linkittämässä kommenttiosioon omat päivänne (tai viikkonne) jos olette sellaisia kirjanneet!
Meidän viikkomme rytmittyvät selkeästi kahteen osaan, alkuviikon käyn töissä ja illat menevät aivan liian nopeasti. Mutta koska teen tällä hetkellä osa-aikatyötä, jää meille pitkä viikonloppu vapaamuotoiseen hengailuun. Sunnuntaisin miehenikin on yleensä vapaalla, joten jos emme ole reissussa kummankaan kotipaikkakunnalla, vietämme sunnuntait yleensä rennosti kotoillen. Ja usein minä saan silloin nukkua pitkään.
Tämä sunnuntai koostui näistä elementeistä:
-Keskipäivän auringossa nautitusta aamukahvista
-Hyppyharjoituksista
-Lukuhetkistä
-Dagen efter -kebabista
-Liian myöhään venyneistä päiväunista (ja melkein hermonsa menettäneestä äidistä)
-Koko päivän nukkuvista kissoista
-Käsinukkeleikeistä
-Nukenratas-rallista
-Jättikokoisen broilerilasagnen valmistamisesta
-Pikasiivouksesta
-Päivällisvieraista
-Joulutortuista iltakahvilla
-Lakananvaihdosta ja puhtaissa lakanoissa tehdyistä kuperkeikoista
-Vain elämää -uusinnoista
-Iltalauluista
-Hetkistä omien harrastusten parissa (blogi/wii)
-Seuraavan viikon aikataulujen sovittelemisesta
Pitkä pätkä liitutaulutarraa ja pari eriväristä liitutaulutussia – niillä saadaan tämän perheen viikkoaikataulu järjestykseen. Aika tyhjältä vielä näyttää.
-Seuraavan päivän eväiden pakkaamisesta ja herätyskellon ajastamisesta
-Kissojen leikittämisestä ja rapsuttamisesta