Sunnuntain kuulumiset kissakuvineen

Mieheni oli eilen hakemassa työhyvinvointia niin kovasti, että tänään olikin sitten pää hieman kipeä. Niinpä meillä oli neidin kanssa tänään tyttöjen päivä. Tämä toimi siis hyvänä jatkumona eilisille, jolloin olimme myös kahdestaan liikenteessä ja meillä oli ihanaa pikkuherraseuraa äiteineen 🙂

aimo2.JPG

Mieheni ei suinkaan tarvinnut potea väsymystä yksin, vaan apuna oli parantavaa kissaterapiaa. Näistä kuvista näkee, kuinka Ami antaa voimistavan energian virrata tassuistaa, kuin reiki-hoitaja konsanaan.

aimo3.JPG

Aamupäivällä kävimme ulkona kumpparit jalassa metsästämässä lätäköitä. Kevät alkaa pikkuhiljaa jo uida sisään syksyn ja talven pimentämään mieleen. Pitkän tummanpunaisen kauden jälkeen oli virkistävää sutia kynsille hieman karkimaisen pinkkiä. Piristää kummasti!

essie.JPG

Essie sävy Status symbol

Päikkäreiden jälkeen huristelimme Ikeaan, ja pikaisen sisustustavaroiden (ja lelujen) ihastelukierroksen jälkeen herkuttelimme perinteisillä lihapullilla. Neiti oli innoissaan päästessään ”ravintolaan” ja kaiken kruunasi vielä jälkiruoka-jäätelö! Kyllä lämmitti äidinkin sydäntä kun toinen oli niin iloinen. Pyörähdimme vielä (entisen)kollegani luona iltateellä vaihtamassa kuulumisia ja rapsuttelemassa valkoista kissakaunotarta. Tästä on hyvä jatkaa uuteen viikkoon.

lumikki.jpg

kauneus meikki ystavat-ja-perhe hopsoa
Kommentointi suljettu väliaikaisesti.