Kaksi vuotta sitten

img_1217.jpg

Havahduin viikonloppuna tuijottelemaan kännykän taustakuvaa. Se on kuvattu Santa Barbarassa aivan Kalifornian rannikolla. Taivas on sininen, palmut huojuu ja skeittari on ilmassa. Mietin miksi kuvaksi valikoitui juuri tuo reilu vuosi sitten. Sitten tajusin miksi. Koska tuolla hetkellä olin äärettömän onnellinen.

Syksy 2012 oli täynnä iloa ja surua, mutta hetkeäkään en vaihtaisi. Asuin Jenkeissä ja tapasin niin mageita tyyppejä. Käytiin roadtripillä kaverin kanssa, mistä oltiin haaveiltu vuosikaudet. Tai itseasiassa tarkemmin sanottuna siitä lähtien kun Gilmoren tytöissä oli samanlainen haave 21-vuotissynttäreitä suunniteltaessa. Hahmot menivät Atlantic Cityyn, me Las Vegasiin.

img_1160.jpg

img_1529.jpg

img_1493.jpg

 

img_9267.jpg

img_9309.jpg

img_9246.jpg

1.jpg

img_0715.jpg

img_1205.jpg

Paljon hienoja paikkoja, ihania ihmisiä ja mahtavia muistoja. Aina kun syksyn kuvia selaa ylettyy hymy korvasta korvaan. Ajatella, että vielä sinä alkusyksyn aurinkoisena päivänä, kun muutto rapakon yli koitti, valittelin kaverille ettei ollenkaan huvittaisi ja mielummin jäisin vain tänne. Onneksi lähdin ja koin.

iv

suhteet oma-elama mieli matkat