Oma blogi. Vihdoin!

kollaasi.png

Tässä se on. Mun oma blogini! Kuukausien suunnittelujen ja pähkäilyjen jälkeen sain rohkeutta aloittaa. Blogipestini Lapin yliopistossa loppuu tässä kuussa, joten tuntui myös luonnolliselta lähteä jatkamaan bloggailua samoilla vauhdeilla. Tervetuloa siis kaikki ihanat vanhat ja uudet lukijani.

Tosca^2 on blogi, jota kirjoittaa toista tutkintoaan opiskeleva kaksosten äiti. Blogin lähtölakaus annettiin oikeastaan jo viime syksynä, jolloin aloin kirjoittaa yliopistomme Opiskelijaelämää Lapin yliopistossa -blogia yhtenä viidestä kirjoittajasta. Bloggaamisesta saadun fiiliksen ja palautteen myötä tuntui luonnolliselta jatkaa omasta kirjoittamista ja kuvaamista. Kirjoitan tämän blogin ohella myös sattunnaisesti OP ryhmälle asiakasomistajabloggaajana teemasta raha ja sijoittaminen. Tosca^2 -blogin aihepiireissä toki sivutaan samoja teemoja, joista olen yliopistolle ja op.medialle kirjoittanut, mutta täällä saa äänen ja muodon monet muut elämässäni läsnäolevat teemat. Tällaisia teemoja ovat mm. omat urahaaveet, luonnonkosmetiikka, parisuhde, harrastukseni (uinti ja tanssi), vanhemmuus. Tulen myös kirjoittamaan mm. siitä, millaista on asua sekä vähitellen kotiutua Lappiin. Pääosassa on ennen kaikkea arki, sen pienet ykistyiskohdat! Arkeni pieniä yksityskohtia voi käydä myös seuraamassa Instagramin puolella, mistä löydyn käyttäjätunnuksen @tittityy takaa.

Tervetuloa siis tutustumaan minun arkeeni ja ajatuksiini! Kommentoi rohkeasti, kerro mikä ihastutti, mistä olit eri mieltä. 

Suhteet Oma elämä Ajattelin tänään
Kommentointi suljettu väliaikaisesti.