Me, Myself and Satisfyer Pro 2

*SISÄLTÄÄ SANAN SEKSI, KLITORIS, MASTURBOINTI* joten kukkahattuset ja ”lähes” neitsyet voivat lukea vaikka Savon Sanomia.

Ah, ajattelin tässä kiireisenä työttömänä kirjoitella vähän seksistä. Ehkä jopa vain siitä yhdestä lelusta. Kirjoitusolosuhteet on melkein, kuin strömsöössä, kun keitin ison kupin kahvia ja ihan vahingossa löysin miehen Pätkispussijemman, (R.I.P pätkikset) aurinko paistaa ja elämä hymyilee… Ja kahvikuppihan on tietenkin Iittalan Taika-sarjaa ja taidat heti saadakin sellaisen tietynlaisen Insta-kuvan verkkokalvollesi.

Mutta itse asiaan. Toimin harrastuksenani seksiväline-esittelijänä. Se on hauskaa ja tarpeellinen vastapaino muulle elämälle. En arastele puhua seksistä, kuunnella kokemuksia ja jakaa omia kokemuksiani, mutta silti asiasta blogi-postaus jännittää vähän. Kirjoitan nyt vähän kuitenkin.

Ensiksikin toivoisin, että jokaisella naisella olisi tapana masturboida. Ihan sama, vaikka olisit naimisissa, leski, sinkku, työtön, neitsyt, uranainen, hiihtäjä tai mitä vain nainen nyt voi ollakaan. Lorealkin sen sanoo: Because  You Are Worth It. Olemme jo niin kauan eläneet maailmassa, jossa seksissä naisen tuntemukset eivät ole oleellisia, vaan miehen kassien tyhjennys on se juttu. Miehelle, jota ei naisen tarpeet kiinnosta sanoisin, että menehän vetämään kätöseen sitten. So simple? Ainakin, jos elät parisuhteessa ja seksi on osa teidän elämää, on erittäin tärkeä kokea että myös sinun tyydytyksesi otetaan huomioon. Se, että nauttii seksistä, on monivaiheinen matka. Täytyy olla se hyvä kumppani, luottamus ja itsevarmuus. Jos tuntee oman vartalon ja tietää mistä tykkää (ja uskaltaa kertoa sen) niin seksi toisen kanssa on jo ihan eri asia.

Itseensä tutustuminen käy hyvin itsetyydytyksellä, jolloin voi ajatella omia fantasioitaan ja tehdä sitä, mistä nauttii eniten. Se ei ole keneltäkään pois ja vaikka sinulla se kumppani olisikin. Klitoris ei kulu käytössä, just for your information. Olen kuullut paljon tapauksia, missä kumppani ei hyväksy seksileluja, koska kokee ne uhkana. Uhkana mille? En vaan tiedä. Mutta ongelma on silloin sen toisen itsetunnossa. Nainen ei yleensä saa orkkuja pelkästä yhdynnästä, vaan se vaatii usein paljon enemmän. Monesti se kuitenkin jää vaan siihen ”kolme työntöä ja huokaus” ja nainen jää nuolemaan näppejään (korona aikaan mielellään ei nuolla sormia). Ihanaa, jos näin ei ole.

Women, we have Satisfyer Pro 2!

Mutta. Ei hätää, sillä on olemassa Satisfyer Pro 2, tämä paljon puhuttu klitorisimuri! Kun sain tämän esittelykassiini uutuutena, kulki se mukana muutamilla kutsuilla ja se aiheutti lähinnä naurua ja hämmennystä. Se toi mieleen pillupuhelimen tai jonkin ihan muun, kuin seksilelun. Se oli vielä niin uusi tuote, ettei kenelläkään ollut siitä oikein kokemusta ja minullakin oli sitä hankala suositella, kun en oikein tiennyt miten sitä ajetaan. Päätin siis ottaa sen itselleni käyttöön ja en ole katunut päivääkään. Sen jälkeen sitä on ollut helppo suositella! (Jos jäit miettimään, kyseinen kappale ei ole minulla enää kutsuilla mukana, ole huoleti). Onhan se näköjään monen seksilelukaupankin lipputuote, joten ei se ihan huuhaata ole.

Monet ovat varmaan saaneet kumppanilta lahjaksi sellaisen ison, 2 metrisen silikonidildon, mikä on kuin kopio oikeasta peniksestä. Se on jopa pelottava! Mutta sellaista nainen usein tuskin kaipaa, vaikka se pornossa olisikin kaikkien suurin unelma. Kukanenkin tykkää eri asioista, mutta uskallan väittää, että aika moni pitää kuitenkin klitoriksen stimuloinnista. Oli se sitten kieli, sormi, vibraattori, sähköhammasharja, puhelin tai mikä vain. Jos näin on, silloin uskon, että Satisfyer Pro 2 on sopiva sinulle, sillä se ottaa herkimmän pisteesi alipaineen avulla hellään (tai vähän vahvempaan) huostaansa ja hoitelee hommat. Sitä voi käyttää myös yhdynnän aikana, jos se toiselle on OK.

Jos taas klittasi ei pidä suorasta kosketuksesta, niin jätä tuote kauppaan. Pidät sitten vain jostakin muusta ja se on ihan fine. Mutta tällaisina Koronakaranteeniaikoina, kun ollaan paljon kotona, niin tuollainen pieni ladattava kaveri ei tee pahaa kenellekään. Se auttaa lievittämään stressiä, rentoutumaan, toteuttamaan itseään ja tutustumaan omaan vartaloon paremmin. Olenpa aika varma, että alat viihtymään kotosalla.

Näin avioliitossa olevana voin sanoa, ettei se ole pois meidän seksielämästä. Seksi/rakastelu/paneskelu/peitonheilutus rakastamansa ihmisen kanssa on ihan eri asia, kuin sauvojen heiluttelu omalla ajalla. Siinä on rakkautta, intohimoa ja läheisyyttä. Se yhdistää teitä ja vahvistaa parisuhdetta. Masturbointi ei täytä edellä mainittuja tarpeita kovinkaan hyvin.

Seksilelut on vielä monelle tabu, mutta mikään ei ole niin kivaa kutsuilla, kun saada ihminen, jonka ”seksielämässä ei ole mitään vikaa” tai ”hyi dildo” kiinnostumaan leluista. Voittaja fiilis ja harrastuksen parasta antia! Ei muuta, kuin päristelemään. ;)

Puheenaiheet Seksi Hyvä olo Mieli
Kommentointi suljettu väliaikaisesti.