Seksistä ei suhteeseen
Muistan sen miehen kenen kanssa juttelin henkeviä ja katsoimme toisiamme silmiin keskustelessamme. Pidimme samasta komediasarjasta, se pyöri taustalla keskustellessamme. Hän jäi yöksi, harrastimme rauhallista seksiä.
Muistan sen jätkän kuka lämmitteli minua pitkään etkoilla ja baariin päästyämme otti hyvin aggressiivisen iskutaktiikan. Hän tuli luokseni yöksi, harrastimme seksiä melkein kaksi tuntia.
Muistan sen nuorukaisen kenen kanssa keskustelin yhteiskunnan epäkohdista ja todistimme toisillemme kilpaa olevamme älykkäitä. Joimme punaviiniä ja jäin yöksi: päädyimme harrastamaan aika raakaa ja villiä seksiä.
Muistan sen suloisen miehen joka vielä seurusteli mutta päätyi luokseni. Kaksi päivää myöhemmin hän erosi, olimme harrastaneet seksiä.
Yhteistä näille miehille on se että ihastuin heistä jokaiseen. Seksi oli erilaista jokaisen miehen kanssa, mutta pidin jokaisesta miehestä ja heidän kanssaan harrastamastani seksistä. Kahden kanssa heistä harrastin seksiä useampaan otteeseen, mikä pahensi ihastustani. Olen tullut siihen tulokseen että parisuhdetta ei voi syntyä mikäli hyppään miehen kanssa sänkyyn ensimmäisellä tapaamiskerralla.
Useampi mies saattaa myös ajatella näin. Viimeisimmän romanssini toinen osapuoli tunnusti ettei olisi antanut minulle mahdollisuutta mikäli olisin ollut valmis hyppäämään sänkyyn ensitreffiemme päätteeksi tapahtuneen kuuman suutelun aikana. Oli miten oli, hänen kanssaan en harrastanut seksiä ennen kuudennetta tapaamiskertaa. Seksin harrastamiseen mennessä välillämme oli enemmän kuin kenenkään yllä mainitujen entisten ihastusteni kohdalla keiden kanssa olin heti riisunut vaatteet.
Olenkin ottanut ohjenuorakseni sen, että mikäli olen oikeasti kiinnostunut jostain jätkästä en ala heti petipuuhiin. Pidän seksistä enkä tässä elämänvaiheessa selviäisi ilman sitä, mutta todelliset poikaystäväkandidaatit on paras jättää aluksi oman käden nojaan.
Yhden illan jutut, seksisuhteet ja säädöt ovat erikseen. Tästä lähtien myös pysyvät erikseen, ainakin jos minulla on jäljellä edes rahtunen itsehillintää.