Loma alkoi, ja tammikuussa uudet haasteet
Tänään oli viimeinen virallinen työpäivä nykyisessä työssäni. En yleensä tajua tällaisia muutoksia sillä hetkellä kun ne tapahtuu, joten tämäkin ihmetyttää myöhemmin. Sain kyllä niin kivan kortin, että oli vähän tippa linssissä. Odotan innolla uusia työkuvioita, mutta tietty nykyisiä työkavereita jää ikävä. Ihania tyyppejä! Ja osa onkin jo jatkanut muihin töihin, ja onneksi nähdään kaikki kyllä tulevaisuudessakin 🙂
Viimeisen työpäivän myötä alkoi myös kolmen viikon löhöloma, jonka tavoite on rentoutua, viettää aikaa perheen kanssa, ja totaalisesti nollata aivot ja valmistautua ensi vuoteen.
Aloittaakseni työt tavoitteen eteen, siirryin tähän lähibaariin ”katsomaan futista” A:n ja hänen kaverinsa kanssa. Eli bloggaamaan ja juomaan skumppaa.
M