Ruoka, hyvä mieli
Sain Elinan (krapulaisen höhö) kylään perjantaina puolenpäivän jälkeen. Olimme sopineet että syödään jotain aamupalantyyppistä, ainakin pekonia. Just sitä meillä siis oli, pekonia ja bageleita (joissa mm. valkohomejuustoa, avokadoa ja rucolaa, kattokaa ny tosta omm), hyvää kahvia (reko for life) ja aurinkosmoothieta maidosta, banaanista, kookoksesta, ananaksesta ja persikoista. Makasimme sohvallani lähemmäs neljä tuntia syöden, jutellen ja koomaillen. Parhaassa ystävässä on se hyvä puoli, että ei haittaa vaikka ei kävisikään ihan täydellä teholla, ei aina tarvitsekaan.
Sekin on kiva, että Elina jakaa rakkauteni sohvasyömiseen. Minulla on kyllä ruokapöytä, mutta harvoin jaksan pönöttää siinä, sohva on pehmeä ja mukava ja lähellä tietokonetta. Terveisin ”no real life, just internet”.
Muksaa sunnuntaita, jos on jäänyt herkkubrunssit syömättä niin vielä ehtii! Eihän kello ole kuin vasta viisi!
-Vilma K.
ai ja joo. onko teillä mitään mistä haluaisitte lukea/katsella kuvia? suomeksi postausideoita. ellu? äiti? nenna? joku muu kiva?