Kesän parhaimmat purkit
Ajattelin kertoa teille mitkä kosmetiikkatuotteet ovat olleet tämän kesän hittejä, ja mistä en muutenkaan aio enää luopua. Joskus sitä vaan huomaa, että jotkut tuotteet ovat tulleet jäädäkseen.
Rakastuin täysin Mossa Skin Perfector 5 in 1 Sheer Coverage BB Nude Tinting Moisturiser meikkiin! Ihoni on näyttänyt ja tuntunyt ihanan raikkaalta tämän voiteen ansioista, ja aion käyttää voidetta jatkossakin. Syksyllä tiedän sen olevan iholleni liian kevyt, mutta jos lähden joskus matkalle lämpimään, pakkaan ehdottomasti tämän purkin mukaan.
V-10 Plus Deep Moist Gel -kosteusgeeli päätyi käyttööni vähän vahingossa. Kaivoin kiireellä jotain voidetta kasvoille laatikoistani, ja tämä osui ensimmäisenä käteeni. Olin ajatellut käyttää sen syksymmällä tuhdimman voiteen alla, mutta nyt käytin sitä koko kesän aurinkovoiteen alla tai sellaisenaan edellämainitun BB-voiteen kanssa. Ihoni on todellakin ollut kosteutettu ja voinut hyvin, eikä kuumallakaan säällä ole kiiltänyt liikoja.
Estee Lauder Double Wear Stay-In Place Eye Pencil –silmänrajauskynä sävy Emerad Volt on IHANA! Meikkini on ollut kesällä melko kevyt, mutta kun silmiini olen jotain sutinut ripsivärin lisäksi, on se ollut tätä täydellisen pehmeää, mutta pysyvää rajauskynää. Turkoosinvihreä väri on ollut ehdoton suosikkini kesällä, mutta syksyllä voisin kokeilla samasta laadusta vaikka tumman lilaa sävyä.
Kesämeikissäni on ollut nyt punaiset tai oranssit huulet. Tämä Isadora Twist-Up Matt Lips tuote on SUPER! Pieneen tilaan sujahtava puikkomainen, mattapintainen huulipuna pysyy, mutta ei tunnu eikä näytä kuivalle. Väri Orange Pop 60 on täydellinen.
L´Oréal Paris Terra Sun Healty Glow on ollut mukanani kaikilla kesäreissuilla. Olen tehnyt sillä silmämeikin, käyttänyt aurinkopuuteria kasvoille tuomaan hehkua ja poskille pinkkiä punaa piristämään ilmettä. Monitoimituote kertakaikkiaan! Ihan mahtava siis.
Onko teillä uusia rakkauksia kosmetiikkarintamalla? Kertokaa, kertokaa!