Hollannin asunnon esittely

Kuvia Noordwijkerhoutin asunnostamme, asunto on vuokrattu Airbnb -palvelun kautta ja täällä viivymme siis seuraavat kolme kuukautta.

UNADJUSTEDNONRAW_thumb_225.jpg

Yläkerran parvella sijaitsee asunnon ainoa sänky, vasemmalla puolella olevien ovien takaa löytyy vaatekaapit ja pyykinpesukone. Niin ja katossa on videotykki(!), jota emme ole vielä ehtineet testata.

UNADJUSTEDNONRAW_thumb_213.jpg

Näkymä parvelta olohuoneeseen.

UNADJUSTEDNONRAW_thumb_217.jpg

(Surman)portaat, joita pitkin on aika mielenkiintoista tulla alas varsinkin aamulla puoliunissaan.

UNADJUSTEDNONRAW_thumb_23d.jpg

Keittiössä on tehty aika mielenkiintoisia ratkaisuja, esimerkiksi jääkaappi on niin korkealla, että minä yllän laittamaan tavaraa vain kahdelle alimmalle hyllylle. Ilmeisesti Hollannissa asuu pidempiä ihmisiä..? Mutta tuo kaasuhella ja kattolamput <3

UNADJUSTEDNONRAW_thumb_21e.jpg

Lähes koko seinän korkuiset ikkunat tuovat mukavasti valoa asuntoon ja takaa Varjolle (kissallemme) loistavat kyttäyspaikat. Myös parvella olevalta sängyltä on suora näköyhteys pihalle.

UNADJUSTEDNONRAW_thumb_20e.jpg

Ja vielä loppuun lähikuvia muutamista lemppariasioista, tuo metallikehys seinässä on niin siisti! Samaa metallia löytyy myös parven kaiteesta ja olohuoneen kulmahyllyistä.

SggecygPT4uEHV2CZqnhCA_thumb_22a.jpg

U9Tu1fyNQCmgtunYGtjAfw_thumb_228.jpg

Pretty cool, huh?

 

Voit seurata minua täällä:

Bloglovin       Blogit.fi

koti sisustus matkat sisustus
Kommentointi suljettu väliaikaisesti.