TESTAAJA-AINO testaa: ALESTO fine omppusipsit
Terse.
Uusi suosikkikauppani Lidl oli remontissa muutaman viikon ja huomasin, miten paljon siitä oikeasti tykkään. Lidl, you rock my world.
Lidl on myös ainoa paikka, mistä saa kohtuuhintaan mun suosikkeja, kuivattuja omppusipsejä. 80g iso pussi maksaa muistaakseen 2 euroa, ja 80 grammaa tätä kamaa on todellakin aika iso satsi. Oon ostanut tätä merkkiä joskus omatekoiseen mysliin, mutten sen kummemmin ole keskittynyt maistelemaan itse tuotetta. Omppusipsejähän on markkinoilla aika paljon eikä laatu mun mielestä aina kohtaa hinnan kanssa (lue: hinta on usein törkeä).
TESTAAJA-AINO testaa: ALESTO Fine omppusipsit
Pakkauksen avaaminen tuotti vaikeuksia. Saattoi kyllä johtua lähinnä avaajasta, hahaa..
No, iso pakkaus. Erittäin hyvä asia. Näitä nimittäin menee aika runsaskin määrä kerralla, sillä ovat melko kevyttä syötävää. Tekstuuri? Kivan rapsakka. Ei liian pehmeä eikä kova, hyvä suutuntuma. Maku? HYVÄ. Maistuu just siltä miltä pitääkin, eli omppusipsulta. Ei mitään ylimääräisiä kikkailuita, mausteita eikä härpäkkeitä. Tuote on ihan sitä itteään.
Testitulos:
Aijai. Tästä ei oo mitään pahaa sanottavaa. Hinta ja maku kohtaavat. Ainoo miinus on, että näihin saattaa jäädä pahasti koukkuun….
ps. Maistoin kolmannen kerran Questbaria. Apua, edelleen yhtä pahaa :’D